Na nowy dom i parapetówkę

Ciekawy to zwyczaj cieszyć się, że bliscy wprowadzają się do nowego mieszkania lub domu. To ważne i nieczęste wydarzenie. Z tej okazji gospodarze nowego lokum urządzają przyjęcie zwane parapetówką, azaproszeni goście wręczają im okolicznościowy prezent, na przykład coś, co ozdobi ich nowe gniazdko lub przyda się w gospodarstwie domowym. Do prezentu warto dołączyć życzenia. Takie wierszyki na nowy dom to naprawdę miła i oryginalna niespodzianka. Z okazji parapetówki można też wpisać się do pamiętnika gospododyni.

„Skończyło się w końcu Wasze wynajmowanie, a zaczęło – na własnym mieszkanie! Koniec utyskiwania, problemów, zrzędzenia i narzekania – gratulujemy Wam własnego, nowego mieszkania!”

„W mieszkanku Twym nowym, choć całkiem standardowym, niechaj zawsze ciepło Cię otacza i nikt z gości nie przytłacza. A gdy będzie trzeba Ci na parapetówkę ludzi, niech się sąsiad z góry zbudzi i zamiast narzekać, czy na spokój czekać, niech dołączy do naszej paczki z butelką szampana. Wtedy razem będziemy świętować aż do samego rana!”

„Niech promyczki słonka przez okno wpadają, co dużo radości i miłości mają, pięknych wspomnień dużo, co łezkę w oku budzą. Tego życzę Tobie, niech tak zawsze będzie. Nie tylko w tym domku, lecz na zawsze –wszędzie!”

„Kochani! Los się do Was uśmiechnął! Gratulacje – macie wreszcie dom swoich marzeń! Życzymy w nim mnóstwo dobrych zdarzeń! Niech nie braknie radości, szczęścia i miłości. Zrozumienia, pokoju i stabilności.”

„Gratulujemy oryginalnego, ale jakże ciepłego, domku-  Waszego wymarzonego gniazdka. Życzymy w nim samych szczęśliwych dni jego mieszkańcom.”

„Ciepło pozdrawiamy, moc uścisków ślemy, i nowego domku Wam gratulujemy!”

„Goście przybyli, wreszcie domek zobaczyli. Niechaj się Wam tutaj darzy. Zdrowie nowych gospodarzy!”

„Siądziemy na parapecie, bo stołu nie widać. Najpiękniejszy dom na świecie, gospodarzom wiwat!”

„Słońce w tym domu niechaj zawsze gości, przynosi miłość i dużo radości. Niechaj dobrze się tu mieszka i niech nie zabraknie ptasiego mleczka.”

„Dach jest i cztery ściany też, na wprowadzenie się pora. Niech wita Was tu każda rzecz, czas na nowego lokatora.”

„Własny dom to piękna sprawa. Nie ma czynszu, niemiłego  sąsiada.  Jest cieplutko, jest milutko. We własnym domu jest zawsze fajniutko.”

„Uzbierali pieniążki, chatkę zbudowali. Na parapetówę gości naspraszali. Niech teraz gotują i trunki przynoszą. Mogą tu zamieszkać jak nas już ugoszczą.”

„Niech ten dom będzie nie tylko murami, niech serca go budują razem z uczuciami. Niech będzie ogniskiem rodzinnej miłości i miło wita wszystkich swoich gości.”